BİZE ULAŞINI
Köşe Yazarları
Finike ve Bölge Hastanelerimiz
Nöbetçi Eczaneler
Güncel Hal Fiyatları
Finike Bit Pazari
Finike Ikinci el otomobil Pazari
Finikede Emlak
Finikespor
Tiyatro Etkinligi
Opera ve Bale
HAVA DURUMU
 
DÖVIZ BILGILERI

 
FİNİKE DE 6 BİN 89 İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİSİ DERS BAŞI YAPTI - Tarih: 2011-09-20
Finike'de, Turunçova beldesi, ilköğretim haftası etkinlikleri kapsamında tören düzenlendi Çavdır İlköğretim Okulu'nun bahçesinde düzenlenen törene, Kaymakam Gökhan Görgülüarslan, Belediye Başkan Vekili Haşim Ulusoy, Turunçova Belediye Başkanı Mehmet Salur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hızır Güneş katıldı.
     Törende konuşan Görgülüarslan, eğitim ve öğretim faaliyetinin, Cumhuriyet kurulduğundan bu yana, hükümetlerin en önemli önceliği olduğunu belirtti.
     Görgülüarslan, eğitimde velilerin önemini vurgulayarak, şunları ifade etti:
     ''Sizler olmazsanız, öğrencilerin eğitim öğretim faaliyeti içindeki gelişimini takip etmezseniz, sınıf öğretmenleri ve okul idaresiyle iletişim kurmazsanız, eğitimin bir ayağı daima eksik kalacaktır. Bu devleti emanet edeceğimiz nesiller olarak gördüğümüz çocuklarımızın yetiştirilmesi en az sizin kadar bizimde önceliğimizdir. Bu çerçevede lütfen bize yardımcı olunuz. Devlet olarak imkanların elverdiği en üst seviyede gençlerimizin gelişmesi için imkanlarımızı seferber ediyoruz. Ama sizlerden biraz ilgi ve destek bekliyoruz.''
     İlçe Milli Eğitim Müdürü Güneş de, törende yaptığı konuşmada, 2011-2012 eğitim öğretim yılında Finike'de 6 bin 89 ilköğretim öğrencisinin ders başı yaptığını belirterek, ''Eğer üstün bir insan olarak yetişmek istiyorsanız okulunuza dört elle sarılın ve ona sahip çıkın. Okulun bütün olanaklarından yaralanın. Öğretmenlerinizden en iyi biçimde faydalanın ve düzenli çalışın'' dedi.
     Törende halk oyunları gösterilerinin yanı sıra öğrenciler şiir okudu. Okula yeni başlayan öğrencilere, üst sınıflarda okuyan öğrenciler karanfil verilirken, ençok kitap okuyan öğrenciye ve Seviye Belirleme Sınavı'nda başarılı öğrencilere plaket verildi.
     Törenin ardından konuklara yemek ikram edildi.

Editor: admin

-Yorum Ekle- | Yorumlar ( 0 ) - İzleme :( 420 )
Facebook'ta Paylaş

Habere Yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!


- - - - - - - - - -


Facebook'ta Paylaş
 


 
 
     
 
Faydalı Linkler. Bağlantılar Site Kullanım Koşulları Bize Ulaşın