• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.13268.1652
Euro9.67099.7097
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret118417
Linkler

İletişim 0-535-447 46 47www.finike.com.tr / www.kumluca.com.tr

Finike ve Kumluca çevresinden doğru haberler

KUMLUCA, FİNİKE, DEMRE, KAŞ VE ELMALI’DA 3 BARAJ İLE 60 BİN DEKAR ALAN SULANACAK

Batı Antalya'da 2 dev baraj inşası devam ediyor. Kapıçay ve Kıbrıs barajları toplam maliyeti yaklaşık 100 milyon TL ve iki baraj 60 bin dekar alanı sulayacak.
AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, bu projelerle ilgili bilgiler verdi. Atay Uslu, baraj ve sulama projeleri ile tarımsal üretimi ve beraberinde çiftçimizin kazançlarını arttırmayı hedeflediklerini ifade etti. Antalya Milletvekili Atay Uslu: “Antalya’nın çok verimli toprakları ile yaşam kaynağı suyun buluşturulması çalışmalarımız, kavuşturulması sevdamız devam ediyor. Bu kapsamda Finike Kapıçay Barajı ve Kaş Kıbrıs Barajı, Elmalı Türkmentepe Barajı ile Antalya’nın batısındaki Kumluca, Finike, Demre, Kaş ve Elmalı’da yaklaşık 60.000 dekar toprağı suyla buluşturuyoruz. Sel taşkın tehlikelerini bertaraf ediyoruz.” dedi.
KAPIÇAY BARAJI TAMAMLANDI
Antalya Milletvekili Atay Uslu açıklamasının devamında şu bilgileri verdi: “Finike Kapıçay Barajında artık sona gelindi. 45 Milyon liralık yaklaşık maliyeti olan Baraj inşaatının %95’i tamamladı. 18 milyon TL’lik kapalı modern sulama sistemi ihalesi de bitti ve inşaatı başladı. Kapıçay Barajı tamamlandığında Finike ve Kumluca'da yaklaşık 20.000 dekar alan su ile buluşacak.
KIBRIS BARAJI HAYALDİ GERÇEK OLUYOR.
Yıllardır söz verilen ve Kaş halkı için bir hayal olan Kıbrıs barajı da iktidarımız döneminde artık gerçek oluyor. İhalesi tamamlanan ve yaklaşık 45 Milyon Liraya mal olacak Kıbrıs Barajı ile yaklaşık 35.000 dekar alanı suyla buluşturuyoruz. Kıbrıs Barajı inşaatımız da başladı. İnşallah 900 gün sonra su tutmaya başlayacak. Antalya’mıza baraj, gölet, sulama sistemi hususunda hep destek veren Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’na bölgem adına şükranlarımı ifade ederim. “
ELMALI TÜNEKTEPE BARAJINI DA YAPACAĞIZ
Ak Parti Milletvekili Atay Uslu açıklamasının devamında Elmalı İlçesinde de özellikle sel baskınları konusunda geçmiş yıllarda sıkıntılar yaşandığını ifade ederek Türkmentepe Barajını yapacaklarını söyledi ve şunları ifade etti: “Elmalı İlçemize özellikle seli ve taşkını önleme hem de gerektiğinde sulama amaçlı kullanılabilecek Türkmentepe Barajı'nı da yapacağız. 50 metre Gövde yüksekliği olacak Türkmentepe Barajının projeleri bir kaç ay içinde tamamlanacak. Proje tamamlanınca inşallah Barajın inşa sürecini de hemen başlatacağız.
Tarımda, ticarette, turizmde, şehir yaşam kalitesinde, ulaşımında, sağlığında, eğitiminde markalaşmış bir şehir için çalışmalarımız ve yatırımlarımız devam ediyor. Antalya'yı seviyorum, Antalya'yı seviyoruz. Yatırımlarda emeği gecen ekibimize Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'na ve Milletvekili Arkadaşlarıma teşekkür ederim”1488 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İletişim: 0-535-447 46 47