• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.13268.1652
Euro9.67099.7097
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret118413
Linkler

İletişim 0-535-447 46 47www.finike.com.tr / www.kumluca.com.tr

Finike ve Kumluca çevresinden doğru haberler

AL GÖTÜR OKU GETİR İKİNCİ KİTAP NOKTASINI AÇTI

Finike’de yaşayan bir gurup gönüllü “Okuyan ve Okutan bir Finike” vizyonu yola çıktı. Küçük bir kıvılcımla başlayıp devam eden bu gönüllü harekatı ikinci ayında 2. “al götür oku getir” noktasını açtı. İlkini eski halk pazarında açan topluluk ikinci kitaplığını ise bir çok gencin uğrak yeri olan zirve kafede hizmete sundu.
Gurup adına açıklama yapan Şerife DOĞAN bizim amacımız sadece okumak ve okutmak. Evlerimizde atıl duran kitapları dergileri halkımızla buluşturmak. Bir fikirle başlayan bu çalışmamız ile bir çok kişi kitaplığımızdan kitap alıp geri getirdi. Hatta bazı Finikeliler bir kitap alıp birkaç kitap geriye bıraktılar. Biz eminiz ki bu çalışma ile bir çok kişi okuyacak okutacak. Finike daha güzel insanların yaşadığı bir ilçe olacak.
Okumak hepimizin bildiği gibi dinimizin ilk emri. Bize dinimiz oku diyor, bilim oku diyor, sosyal hayat oku diyor, kültürümüz oku diyor, aklımız oku diyor kalbimiz oku diyor. Bu kadar çok oku denirken ülkemizde çok az kitap okunuyor. Bir Türk 1 kitap bitirinceye kadar bir Japon 250 kitap bitiriyor. Ülkemizin refah içinde olması, çocuklarımıza güzel bir gelecek oluşturmak için sürekli okumalıyız. Bildiğiniz gibi ilk kitap noktamız Kızılca Köyü Kültür Turizm Dayanışma Derneği 2. Başkanı Şerife Doğan’ın dükkanında açılmıştı. İkinci kitap noktamız ise Zirve Kafedir. Zirve kafenin sahibi Can Cilas beye bu projemize destek olmak için teklifimizi kabul ettiği için teşekkür ederiz. İnşallah bu tüm diğer kafelere örnek olur projemiz daha da büyür.
Biz karınca misali yola çıktık. Büyük işler peşinde de değiliz. Küçük iyileştirmelerle kendi çapımızda çalışacağız. Bu çalışmamıza destek olmak isteyen tüm Finikelileri davet ediyoruz. Kitaplarını dergilerini bize ulaştırırlarsa bizde onları halkımızla buluşturacağız. Kitap bağışlamak isteyenler Akınay Tarım, Zirve Kafe ve Şerife Doğan’a Bırakabilirler.
Eylül ayından itibaren de konferans seminer tarzı kitap ile ilgili toplantılar yapacağız. Tüm halkımızı bu toplantılarımıza ve projemize destek olmaya çağırıyoruz.1205 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İletişim: 0-535-447 46 47