• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.13268.1652
Euro9.67099.7097
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret118415
Linkler

İletişim 0-535-447 46 47www.finike.com.tr / www.kumluca.com.tr

Finike ve Kumluca çevresinden doğru haberler

Fırın ve pastanelere sıkı denetim

Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı öncesinde tüketimi artan gıdalara yönelik üretim ve satışı yapılan fırın ve pastaneleri denetledi.
Halk sağlığını doğrudan ilgilendiren gıda üretimi ve tüketimi konusunda denetimlerini sıklaştıran Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, üretiminin uygunsuz olduğu tespit edilen bazı iş yerleri hakkında tutanak tuttu.
Ramazan ayı dolayısıyla tüketimi artan gıdalara yönelik pastane ve fırınları denetleyen ekipler; denetimlerde işyerlerinin genel temizliği, çalışanların hijyen eğitimi, ürünlerin üretim yerleri ve kullanılan ekipmanların uygunluğu, üretimde kullanılan ürünlerin son kullanma tarihleri, ekmek gramajlarını kontrol ettiler.
Kontrollerde uygunsuzluk tespit edilen bazı ürünlere imha edilmek üzere tutanakla el konulurken, bazı işletmelere de cezai müeyyide uygulanarak işletmeler hakkında Zabıta Müdürlüğü ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ayrı ayrı tutanak tuttu.
Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, gıda üretim ve tüketimi yapılan işyerlerinde rutin denetimlerin Ramazan ayı dolayısıyla sıklaştırıldığını, amaçlarının halkın sağlığını korumak ve olası olumsuzlukların önüne geçmek olduğunu söyledi. Çetinkaya “Gıda üretiminde halk sağlığını gözeterek üretim ve satış yapan iş yeri sahiplerine teşekkür ediyoruz. Amacımız iş yerlerine ceza yazmak değil, gıdaların üretimden tüketilinceye kadar sağlıklı ve güvenilir şekilde üretilmesi ve halkımıza sunulmasını sağlamaktır” dedi.1095 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İletişim: 0-535-447 46 47