• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.13268.1652
Euro9.67099.7097
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret118412
Linkler

İletişim 0-535-447 46 47www.finike.com.tr / www.kumluca.com.tr

Finike ve Kumluca çevresinden doğru haberler

DÜNYA BÖBREK GÜNÜNDE DİYALİZ HASTALARINA TİYATRO GÖSTERİSİ

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan bir halk sağlığı sorunu haline gelen böbrek hastalıklarını önlemek, toplumda bilincini artırmak, risk faktörlerini kontrol altına almak ve erken tanının önemini vurgulamak için her yıl Mart ayının ikinci perşembesi Dünya Böbrek Günü olarak belirlenmiştir. Bu gün dolayısıyla Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Finike Devlet Hastanesi’nde diyaliz hizmeti alan tüm hastalara yönelik olarak 9 Mart Dünya Böbrek Günü’nde tiyatro gösteri gerçekleştirilmiştir.
Finike Devlet Hastanesi yemekhanesinde Özel Sancak Koleji öğrencilerinin sergilediği, “Komşu Köyün Delisi” isimli oyun hastalar ve hasta yakınları tarafından büyük bir beğeni ile izlenmiştir. Gecede duygu ve görüşlerini belirten diyaliz hastaları “güzel bir gece geçirdik ve eğlendik. Oyunu sergileyen gençlerimize ve hastane çalışanlarımıza çok teşekkür ediyoruz” diyerek görüşlerini belirtmişlerdir.
Hastane Başhekimi Op. Dr. Yücel Kurt ise şunları söylemiştir; “Dünya böbrek günü dolayısıyla tertip ettiğimiz bu gece de bizimle olan hasta ve hasta yakınlarına çok teşekkür ediyorum. Hastane olarak en büyük amacımız onlara en güzel hizmeti en iyi şekilde vermektir. Bu gün dünya böbrek günü dolayısıyla bir araya geldik. Özel Sancak Koleji öğrencileri de güzel bir oyunla gecemize renk kattılar. Son derece başarılı performansları ile bizlere güzel bir gece yaşattılar. İnşallah hastanemizde bu tür faaliyetler ve yeni düzenlemeler ile diyaliz hastalarımıza daha iyi hizmetler sunacağız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.1175 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İletişim: 0-535-447 46 47