• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.13268.1652
Euro9.67099.7097
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret118417
Linkler

İletişim 0-535-447 46 47www.finike.com.tr / www.kumluca.com.tr

Finike ve Kumluca çevresinden doğru haberler

Kum Enduro yarışları

Kumluca ilçesinde düzenlenen Türkiye'nin ilk Kum Enduro yarışları tamamlandı.
Kumluca Belediyesi ve Kumluca Motor Sporları Derneği tarafından organize edilen ve Kumluca Muhtarlar Derneğinin katkılarıyla Türkiye’nin ilk Kum Enduro yarışlarının ikinci gün birinci etabı, Kum Mahallesi Deniz obaları mevkinde başladı.
İstanbul, Bursa, Muğla, Antalya, Eskişehir, Kütahya, Isparta, Burdur, Mersin ve Adana'dan 11 kategoride, ikisi bayan 102 sporcunun katıldığı yarışlarda, sporcular kazanmak için rakipleri ve zorlu kum parkurda mücadele ettiler.
Yarışlarda kaza yapan sporculara görevliler yardım ederken, bazı sporcular yaşadıkları olumsuzluklar nedeniyle yarışı bırakmak zorunda kaldı. Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Türkiye’de ilk defa yapılan Kum Enduro yarışlarının çok güzel bir şekilde tamamlandığını söyledi.
Yarışlara Türkiye’nin değişik illerinden 100’ün üzerinde sporcunun katılmasının kendilerini sevindirdiğini ifade eden Çetinkaya, “Bu yıl ilk defa yapıldı, inşallah gelecek yıllarda daha geniş kapsamlı bir şekilde yapılması için çalışacağız. Bu yarışların yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Siz değerli sporcular, buraya kadar geldiniz, güzel yarışlar yaptınız, seyircilerimize güzel bir yarış izlettiniz. Sizlere de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.
Kumluca Motor Sporları Derneği Başkanı Şahin Bayar, yarışların çok güzel bir şekilde yapıldığını ve sporcuların birbirleriyle kıyasıyla mücadeleler yaptıkları söyledi.
Yarışlara katılan sporcuların bir çoğunun Türkiye genelinde yapılan enduro ve motokros yarışmalarında dereceleri bulunduğunu belirten Bayar, “Bu yıl Türkiye’de ilk Kum Enduro yarışlarını Kumluca’da gerçekleştirdik. Çok güzel oldu, tüm yarışmacılarımız memnun kaldı. Burada bu yarışların yapılmasında emeği geçen Kumluca Belediyemize, dernek üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.
Yarışlarda tüm klasmanlarda birinci olan Burak Akbulut da Türkiye’nin değişik illerinde düzenlenen enduro yarışlarına katıldığını, ancak ilk defa Kum Enduro yarışında Kumluca’da yarıştığını söyledi.
Yarışlarda tüm klasmanlarda birinci gelmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Akbulut, “Yarışlar çok güzeldi. Parkur kum olması nedeniyle zorluydu, ancak ben tüm klasmanlarda dereceye girdim. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yarışlar sonunda dereceye 11 kategoride dereceye giren tüm sporculara Kumluca Kaymakamı Polat Kara, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yarış organizatörleri ve diğer protokol üyeleri tarafından para ödülü, kupa ve madalyaları verildi.
Yarışlarda dereceye giren sporcu ve kategorileri ise şöyle:
Veteran-A Necmi Kozlu, Veteran-B Hüseyin Neziroğlu, Enduro Bayan-EB Fatma Özdil, E1A İbrahim Demir, E2A Ömer Salmaz, E3A İsa Yüksel, E1B Mehmet Aydıner, E2B Yunus Mor, E3B Mehmet Kırbaş, EC Soner Yılmaz ve Genel Klasmanda Burak Akbulut.1266 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İletişim: 0-535-447 46 47