• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.48997.5199
Euro9.03949.0756
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret113374
Linkler

İletişim 0-535-447 46 47www.finike.com.tr / www.kumluca.com.tr

Finike ve Kumluca çevresinden doğru haberler

Belediye personeline İSG eğitimi verildi

Kumluca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevli personele, İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi.
Kumluca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevli personele, İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimi verildi. Kumluca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde gerçekleştirilen eğitimde çalışanlara, iş kazaları, kazaların oluş şekli ve kazalardan korunma yöntemleri anlatıldı.
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Elvan Yıldıran, Türkiye iş kazalarının yüzde 88’inin insan kaynaklı olduğunu ifade ederek, bu konuda çalışanların çok dikkatli olması gerektiğini söyledi.
Özellikle iş makineleriyle yapılan çalışmalarda kazaların dışarıdan kaynaklanma olasılığının yüksek olması nedeniyle çalışanların dikkatli olmalarının önemli olduğunu vurgulayan Yıldıran, “İş kazası adı üstünde çalışanların maruz kaldığı kazadır. Bu kazalar yaralanma, sakat kalma ve ölümlerle sonuçlanabilir. Kazaların oluş istatistiğine baktığımızda yüzde 88’i insan kaynaklı olduğunu görüyoruz. Hal böyle olunca çalışanlar olarak çok dikkatli ve kesinlikle çalışma ortamı kurallarına uymamız gerekiyor.” dedi.
Yıldıran, eğitim sonunda çalışanlardan gelen çeşitli soruları da cevaplandırdı. 20 soruluk bir de sınav yapılan eğitimde, çalışanlara yönelik İSG aralıklarla devam edeceği öğrenildi.1137 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İletişim: 0-535-447 46 47