• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.48997.5199
Euro9.03949.0756
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret113373
Linkler

İletişim 0-535-447 46 47www.finike.com.tr / www.kumluca.com.tr

Finike ve Kumluca çevresinden doğru haberler

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin 'Yaşlılar Üniversitesi'nde

Antalya'nın Elmalı ilçesinde Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Akdeniz Üniversitesi bünyesinde kurulan 'Yaşlılar üniversitesi'ni ziyaret etti.
Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan'ı ziyaretinde Türkiye'de ilk kez kurulan yaşlılık üniversitesi hakkında bilgi aldı.
60 yaş üstü öğrencileri kabul ettiklerini ifade eden Tufan, bu çalışmayla bir ilke imza attıklarını söyledi.
Daha sonra yaşlılar üniversitesinin öğrencileriyle bir araya gelen Başkan Öztekin, öğrencilere tarihi Elmalı ilçesini anlattı.
İlçenin tarihi yapıları kadar, yaşayan insanlarla da öne çıktığını aktaran Öztekin, 'Elmalı, tarihi bir şehir olmasının yanında tarih boyunca önemli şahsiyetlerin de yaşadığı bir şehir olmuş.
Günümüze baktığımızda en önemli tarihi yapılar arasında Ömer Paşa Camisi, 400 yılı aşkın süredir ayakta kalmış bir yapıdır. Bunun yanında halka ait asırlık evler, konaklar ve yine tarihi çarşımız halen mevcuttur. Biz belediye olarak bu tarihi ve yapılar gelecek nesillere aktarılması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.' dedi.
Elmalı ilçesini görmek isteyenleri zaman zaman ilçede ağırladıklarını da ifade eden Öztekin, yaşlılar üniversitesi öğrencilerini Elmalı'ya davet etti.1039 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İletişim: 0-535-447 46 47