• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.15437.1829
Euro8.48008.5140
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam80
Toplam Ziyaret102648
Linkler

İletişim 0-535-447 46 47www.finike.com.tr / www.kumluca.com.tr

Finike ve Kumluca çevresinden doğru haberler

Kumluca’da Yıldızlar Meclisi protokolü imzalandı

Kumluca Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, ilçede bulunan ortaokul öğrencilerinin katılımıyla oluşturulan “Yıldızlar Meclisi” protokolü imzalandı.
Kumluca Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin ve Yıldızlar Meclisi kurucusu Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hüseyin Orhantekin, ortaokul müdürleri, okul ve sınıf temsilcileri katıldı.
Protokol imza töreninde konuşan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, daha önce lise öğrencilerinden oluşan ilçe gençlik meclisi kurulduğunu ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol gereğince, lise öğrencilerinin de görüş, düşünce ve fikirlerini beyan etmelerinin sağlandığını söyledi.
Yapılan uygulamanın olumlu olması üzerine ilçedeki ortaokulların da bir meclis oluşturulması fikrinin gündeme geldiğini ifade eden Çetinkaya, “Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulumuz bu süreçte, Yıldızlar Meclisinin kuruluşuyla ilgili çalışmaları başlattı. Bugüne kadar gençlerimiz için hep söylediğimiz şey, (Siz bizim geleceğimizsiniz) sözdür. Ama bunu hiçbir zaman söylemden öteye taşıyamadık. Bunun da en büyük sıkıntılarını demokrasimizin gelişmesinde yaşıyoruz. Demokrasi bir kültür ve yaşam biçimidir, ancak uygulaması zor bir iştir. Demokraside değişimler yaşanarak, olgunlaşarak olur. Bu yaptığımız çalışmayla, sizler demokrasiyi daha fazla özümseyecek ve yaşamınızda uygulayacaksınız. Ben bu meclisin başta ortaokullarımız arasında kaynaşmaya, ilçemizin gelişmesine ve ülkemize hayırlı olmasını temennisiyle, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Kumluca Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin de üç yıldır lise gençlik meclisinin ilçede çok güzel işlere imza attıklarını, bu güzelliklerin devam etmesi ve daha fazla kitlelere ulaşması adına, ortaokulların katılımıyla Yıldızlar Meclisi kurulmasına karar verdiklerini söyledi.
Ortaokulların katılımıyla oluşturulan Yıldızlar Meclisiyle de toplumda farklı fikirlerin daha geniş kitlelere yayılması ve farklılıkların ortaya çıkmasını amaçladıklarını kaydeden Girgin, “Biz gençlerimize danışarak neler yapabileceğimize daha iyi karar vermeye başladık. Daha önce liselerimizde gençlerimizle çok güzel bir oluşum yaptık ve bunun olumlu sonuçlarını gördük. Şimdi ortaokullarımızı da buna dahil ediyoruz. İnşallah bu uygulamamız Türkiye’ye örnek olur. Bu konuda emeği geçen Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu yönetimine ve meclisine teşekkür ediyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından Kumluca Belediyesi ve Milli eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Yıldızlar Meclisi” işbirliği protokolü Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ve Milli eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin tarafından imzalandı.
İmza töreninden sonra ise, ilçede ortaokulların okul meclis başkanları ve sınıf temsilcilerinin katılımıyla, Kumluca Yıldızlar Meclisi ilk genel kurulu yapıldı. Genel kurulda yapılan seçimde sonucunda Yıldızlar Meclisi yönetimine seçilen okul ve öğrenci isimleri şöyle oluştu: Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu Merve Çelen, Barbaros Ortaokulu İrem Serttürk,
Beykonak 80. Ortaokulu Duran Engin, Cumhuriyet Ortaokulu Hilal Demiral ve Mimar Sinan Ortaokulu Enver Efe Bilgiç.519 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İletişim: 0-535-447 46 47