• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84666.8741
Euro7.72557.7564
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret101004
Linkler

İletişim 0-535-447 46 47www.finike.com.tr / www.kumluca.com.tr

Finike ve Kumluca çevresinden doğru haberler

Kumluca Toptancı Halinde sezon açılışı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kumluca Toptancı halinde 2016-2017 sezon açılış töreni düzenlendi.
Kumluca Toptancı Hali kompleksinde gerçekleştirilen sezon açılış törenine, Kaymakam Polat Kara, AK Parti Antalya Milletvekilleri Hüseyin Samani ve Gökçen Özdoğan Enç, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, komisyoncular, tüccarlar ve çiftçiler katıldı.
Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan sezon açılış töreninde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, tarım sektörünün tüm yaşamı etkilediğini, tarımda yaşanan bir sorunun tüm sektörlere etkili olduğunu söyledi.
Zaman zaman tarım sektöründe sorunlar yaşandığını ifade eden Türel, “Bu sıkıntılardan bir tanesi biliyorsunuz Rusya krizi. Ancak tarım sektöründe yaşanan sıkıntının hiçbir zaman kazananı yoktur. Çiftçinin sıkıntısı toplumun her kesiminin sıkıntısıdır. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe ve belde hallerimizi devraldıktan sonra bazı iyileştirmeler yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Amacımız tarımda yaşanan sıkıntıları en aza indirmek. Bu konularda önümüzdeki günlerde inşallah daha güzel çalışmalarımız olacak.” dedi.
Büyükşehir Belediyesi olarak tarım sektörüne değişik alanlarda destekler yaptıklarını kaydeden Türel, tarımda kullanılan enerji girdilerinin tarımsal sulamadan giderinden düşülmesi ve bazı yerleşim alanlarına tarımsal sulama imkanı sağlanmasının bu desteklerden bazıları olduğunu bildirdi.
AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani de tarım sektörünün sadece çiftçiden ibaret olmadığını, üretici, komisyoncu, tüccar, tüccar ve toplumun her kesimini ilgilendiren bir kesim olduğunu söyledi.
Tarım sektörü para kazanırsa diğer sektörlerinde bundan faydalanacağını kaydeden Samani, “Tarım sektörü stratejik bir sektördür. Bundan dolayıdır ki, tarım sektörü hakkında konuşurken herkes dikkatli konuşmalıdır. Bu gerek medya olsun, gerekse başka sektörler olsun dikkatli olunması bir konudur. Özellikle son yıllarda dillendirilen hormon kullanımız ve zirai ilaç kalıntıları konusu gerçeği yansıtmamaktadır. İlaç kalıntısı konusunda ülkemiz bir çok Avrupa ülkesinden daha iyi durumdadır ve daha da iyi olacaktır. Ben bu düşüncelerle 2016-2017 hal sezonunuzun hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm tarım sektörü paydaşlarına bol ve bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.
Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da bu yıl hal sezon açılışında son dört yılda olduğu gibi Domatexpo Fuarı yapılmadığını ifade ederek, gelecek yıldan itibaren Büyükşehir Belediyesinin de katkılarıyla daha kapsamlı, daha iyi ve güzel bir Domatexpo Fuarı ile birlikte daha kapsamlı bir açılış yapılmasını sağlayacaklarını belirtti.
Kumluca Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Selahattin Okur da 2016-2017 hal sezonu açılışı törenine katılan herkese teşekkür etti. Konuşmasında komisyonculuk mesleğini anlatan Okur, toplumda var olan komisyoncu algısının yanlış olduğunu, bu algının altında çok riskli bir sektör olduğunun bilinmesi gerektiğini vurguladı. Okur konuşmasının sonunda , 2016-2017 hal sezonunun tüm tarım kesimine hayırlı olması temennisinde bulundu.
Konuşmaların ardından dua yapıldı ve davetlilere Kumluca Belediyesi ile Kumluca Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği tarafından hazırlanan yemek ikramında bulunuldu.602 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İletişim: 0-535-447 46 47