• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.52927.5593
Euro8.92328.9590
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam56
Toplam Ziyaret105874
Linkler

İletişim 0-535-447 46 47www.finike.com.tr / www.kumluca.com.tr

Finike ve Kumluca çevresinden doğru haberler

Bilim Festivali

Büyükşehir Belediyesi ‘Antalya Bilim Festivali’ birbirinden ilginç deneylerle renkli görüntülere sahne oldu. Festivale katılan öğrenciler hem projelerini tanıttı, hem de farklı bilim dallarını inceleme şansı yakaladı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde ‘Antalya Bilim Festivali’ düzenledi. Özellikle çocukların ve üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği ‘Bilim Festivali’ne Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Festivalde, bilim istasyonları, bilim gösterileri, deneyler, insan vücudu, robotlar, canlı dünyası, yeni teknolojiler ve gök bilimi gibi birbirinde ilginç konuların anlatıldığı stantlar kuruldu.
BİLİM MÜZESİNİN İLK ADIMI
Festivalin açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim, festivalin önemine değindi. Evrim, festivalde bilimin korkulacak bir şey olmadığı, eğlenceyle de ele alınabileceğini göstermek istediklerini ifade etti.  Evrim, “ Bu festival Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yapmayı planladığı projeleri arasında baş köşeyi teşkil eden ‘Bilim Müzesi Merkezi’nin de ilk adımını oluşturacak. Festivalin Antalya’nın meşhur festivalleri gibi sürekli olmasını ve her sene daha da gelişerek, geniş katılımlı bir şekilde yürümesini temenni ediyorum” dedi.
BİLİM DÜNYASI KEŞFEDİLİYOR
Öğrencilerin bilime ilgisini çekmek ve bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen festivalde, çocuklar hem öğreniyor hem eğleniyor. Bilim dünyasında keşfe çıkarak farklı deneyimler yaşayan çocuklar, ayrı bilim dalını ele alan stantlarda farklı deneyimler yaşıyor. Festivalde en çok ilgiyi ise denge kontrolü, su arıtma ve ‘Van de graaff ‘ jeneratörü gördü. Vücuduna elektrik yüklenen öğrencilerin saçları havalanırken, birbirine dokunan öğrencileri elektrik çarptı. ‘Bilim Festivali’nde çocuklar kimi zaman çivilerin patlatamadığı balonlara şaşırdı, kimi zaman da ateşi tutabilmenin heyecanı yaşandı. Öğrenciler kadar velilerin de ilgi gösterdiği Festival 14 Haziran'a kadar ziyaretçilerini bekliyor.


1327 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İletişim: 0-535-447 46 47